Zorunlu Hazırlık Sınıfları Bütünleme Sonuçları 

İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfları Bütünleme Sonuçları 

2. Yabancı Dil Almanca Bütünleme Sonuçları 

2. Yabancı Dil Fransızca Bütünleme Sonuçları 

2. Yabancı Dil İspanyolca Bütünleme Sonuçları 

2. Yabancı Dil Rusça Bütünleme Sonuçları 

 

Zorunlu Hazırlık Sınıfları Final Başarı Durumu 

İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfları Final Başarı Durumu  

2. Yabancı Dil Almanca Final Başarı Durumu

2. Yabancı Dil Fransızca Final Başarı Durumu

2. Yabancı Dil İspanyolca Final Başarı Durumu

2. Yabancı Dil Rusça Final Başarı Durumu

Hazırlık Sınıflarında Devamsızlıktan Kalan Öğrencilerin Listesi

 

Bahar Dönemi Sınıflara Göre Ders Programı 

Bahar Dönemi Sınıflar ve Öğretim Elemanları Listesi    

Jack Eastham ve Aaron Kilmer ile "Free Talk" Ders Programı

 

 
   

DPÜ’DE İNGİLİZCE HAZIRLIK EĞİTİMİ DÖNEMİ BAŞLIYOR

Üniversitemiz bazı bölümlerinde bir yıl zorunlu İngilizce hazırlık eğitimi 2012-2013 Eğitim Öğretim yılında başlayacak.  Yabancı Diller Bölümünde yapılan toplantıda 2012-2013 Eğitim ve Öğretim dönemine ilişkin hazırlıklar görüşüldü, komisyonlar ve görevli öğretim elemanları belirlendi.

 Yabancı Diller Bölüm Başkanı Okt. Hasan Işık,  2012-2013 Eğitim Öğretim yılı Yabancı Diller Bölümünün, personel, öğrenci ve müfredat yönüyle gelişim ve değişim yılı olacağını belirterek; “Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü ve Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği ve Sınıf Öğretmenliği bölüm öğrencilerinin 1 yıl zorunlu İngilizce hazırlık eğitiminin yanı sıra, seçmeli Almanca, Rusça veya İspanyolca dersi  alacaklar ve bu bölümler dışındaki Üniversitemiz öğrencilerinin de isteğe bağlı yine 1 yıl İngilizce hazırlık eğitimi alma fırsatları bulunuyor.” dedi.

Bölüm Başkanı Işık, belirlenen Sınav Geliştirme ve Uygulama Komisyonu, Materyal Seçme ve Geliştirme Komisyonu, Program Hazırlama ve Geliştirme Komisyonlarımızın yapacağı çalışmaları son derece önemsediğini belirterek, çalışmaların güzel sonuçlar vermesini temenni etti. Daha sonra bu komisyonlar guruplar halinde kendi çalışmalarına başladılar.

REKTÖRÜMÜZ PROF.DR. AHMET  KARAASLAN, “DPÜ’DEN MEZUN OLAN ÖĞRENCİLER İYİ BİR YABANCI DİL ÖĞRENEREK MEZUN OLACAKLAR”

Rektörümüz Prof.Dr.Ahmet Karaaslan, daha önce yaptığı açıklamada, “Dumlupınar Üniversitesi’nden mezun olan öğrenciler en az bir yabancı dili en iyi şekilde öğrenerek mezun olacaklar” demişti. Bu açıklamaların ardından başlatılan çalışmalar neticesinde Dumlupınar Üniversitesi’nde 2012-2013 Eğitim Öğretim döneminde ilk kez Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü ile Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği ve Sınıf öğretmenliği bölüm öğrencileri 1 yıl zorunlu İngilizce eğitimi alacaklar. Bu öğrenciler aynı zamanda seçmeli Almanca, Rusça veya İspanyolca dersi alacaklar.

İSTEYEN ÖĞRENCİLER 1 YIL HAZIRLIK OKUYABİLECEK

Dumlupınar Üniversitesi’nde 2012-2013 yılında eğitim ve öğretime başlayacak Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü ile Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği ve Sınıf öğretmenliği bölümü haricindeki öğrenciler de isterlerse 1 yıl hazırlık sınıfı okuyarak, yabancı dil eğitimi alabilecekler.